Wyniki konkursu o USA

27 lutego 2023 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych, który jest organizowany przez IX LO w Bydgoszczy pod patronatem bydgoskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Gospodarki. Wzięło w nim udział aż 60 uczniów z naszej szkoły, z klas licealnych i technicznych. Uczestnicy musieli się zmierzyć z 50 pisemnymi pytaniami  w języku angielskim, dotyczącymi szeroko pojętej kultury, wiedzy o społeczeństwie, geografii, historii  oraz polityki  Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu to „USA w XXI wieku”. Koordynatorem etapu szkolnego była Pani Profesor Anna Kuss, przy współudziale Pani Profesor Anny Madejskiej i Pani Profesor Magdaleny Gazińskiej.

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

  1. Wojciech Krauczunas kl. IIIbIp (31 p./50 p.)
  2. Filip Zając kl. IIIaIp (31p./50p.)
  3. Adrian Jabłoński kl. IVaIg (27 p./50 p.)
  4. Karol Leśniewski kl. IVaTg (24p./50p.)
  5. Alicja Nowicka kl. ITA (24p./50p.)
  6. Antonina Zaleta kl. ITIT (22p//50p.)
  7. Szymon Zięba kl. IVbIg (22p./50p.)

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a w szczególności Wojtkowi i Filipowi, którzy decyzją organizatorów z IX LO w Bydgoszczy będą reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym, który odbędzie się dnia 27 marca b.r. w siedzibie organizatora.

Skip to content