SPORTOWYM  KROKIEM PRZEZ  INOWROCŁAW


Turystyka i krajoznawstwo to ważny element w edukacji szkolnej. Dotyczy aktywnego wypoczynku, posiada walory zdrowotne, kształtuje pozytywne cechy charakteru, wzmacnia relacje koleżeńskie, integruje, uczy współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej oraz umożliwia zdobycie wiedzy. W słoneczny dzień, 20 września 2023 roku,  klasa IIa LO pożarnicza z wychowawcą, p. Dawidem Citkowiczem i opiekunem, p. Beatą Szymańską-Nawrocką uczestniczyli w pieszej wycieczce turystyczno-krajoznawczej, której celem była rekreacja i poznanie swojej małej ojczyzny. Sportowym krokiem przez Inowrocław młodzież zaliczyła 16 tysięcy kroków. Wychowawca w roli przewodnika, pokazał swoim wychowankom wiele sakralnych oraz świeckich zabytków kultury i architektury Inowrocławia, opowiedział ich oraz miasta historię. W dalszej kolejności uczniowie podziwiali piękno malowniczego Parku Solankowego, delektowali się urokami przyrody, ćwiczyli w siłowni zewnętrznej oraz w tężniach wdychali zdrowotny jod. Punktem kulminacyjnym był piknik, czyli wspólne grillowanie. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń, doznań, emocji, radości, satysfakcji, dobrej zabawy i humoru, który na zawsze zapisze się w pamięci uczniów, jako miłe, szkolne wspomnienie.