Drony – szansa i perspektywy dla naszych uczniów

Pani Agnieszka Krysiak- Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu oraz Pani Jolanta Nowak – Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Oświatowych w Inowrocławiu testują gogle do bezzałogowych statków powietrznych (dronów).
Nasza szkoła otwiera nowy kierunek – obsługa bezzałogowych statków powietrznych, które są wykorzystywane praktycznie wszędzie.
Drony mają zastosowanie w pracy straży pożarnej- do sprawdzania powstawania ognisk zapalnych pożaru, w pracy leśników – do monitorowania lasów, policja wykorzystuje drony m.inn. do poszukiwania zaginionych osób, specjaliści w zakresie budownictwa wykorzystują drony do sprawdzania ubytków ciepła.
Drony mają też szerokie zastosowanie w fotografii oraz w rolnictwie do monitorowania upraw.
W naszej szkole zdobędziecie uprawnienia do pilotowania bsp.
Organem prowadzącym szkołę jest Powiat Inowrocławski.

Skip to content