Let’s sing again after the pandemic break


.

31 marca w Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu w „Konkursie Piosenki Anglojęzycznej”, który wrócił po pandemicznej przerwie do kanonu konkursów prezentowali się uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych. Jury w składzie: Małgorzata Herchel – organizator konkursu, Anna Madejska, Beata Mazur i Irena Stasiak-Jędrzejczak wysłuchało 13 uczestników. Oceniano walory językowe oraz muzyczne prezentujących się uczniów. Wysłuchano 9 utworów i wyłoniono zwycięzców: I miejsce przypadło Nadii Pysznej- uczennicy SPnr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy w ZSS nr 1. Nadia zaśpiewała piosenkę Rihanny „STAY”. II miejsce wywalczyła Maja Gruba – uczennica SP w Janikowie wykonując utwór Edisona Lighthouse „ Love Grows”. III miejsce dla Hanny Sobczyńskiej – uczennicy SP nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu. Hanna zaśpiewała piosenkę JVKE „ GoldenHour”.Zuzanna Michalak – uczennica SP nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy w ZSS nr 1 zdobyła wyróżnienie za wykonanie utworu zespołu Roxette „Listen to yourHeart”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom muzyczny i językowy. Należą się im wielkie brawa. Wszystkim artystom bardzo serdecznie gratulujemy. Podziwiamy Wasze przygotowanie oraz odwagę. Dziękujemy też wszystkim nauczycielom, którzy wzorowo przygotowali swoich podopiecznych. Dziękujemy też niezawodnej (jak zwykle) publiczności – uczniom naszej szkoły za aplauz i wspieranie uczestników. Zapraszamy za rok.

Tekst: MH

Zdjęcia: KK