KONFERENCJA O PRAWACH CZŁOWIEKA


10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku jest to szczególna data. Minęło 75 lat od uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ. Taki był również temat konferencji, która odbyła się w naszej szkole 11 grudnia. Przybyli na nią  zaproszeni goście – reprezentanci naszych zaprzyjaźnionych instytucji – Komendy Powiatowej Policji – aspirant sztabowy Izabela Lewicka – Waszak i sierżant sztabowy Kinga Lewandowska, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej – brygadier Ireneusz Taraszka i Zakładu Karnego w Inowrocławiu – porucznik Łukasz Lewandowski oraz Dyrektor Szkoły Dorota Gliwińska, Wicedyrektor Ilona Janiak i Lubomira Borowiak. Uczestnikami byli także uczniowie z różnych klas. Całość przygotowała klasa I c LO pod kierunkiem Anny Łaszkiewicz.

Konferencję uroczyście otworzyła Dyrektor Szkoły Dorota Gliwińska, podkreślając znaczenie ochrony praw człowieka.  Maria Hulisz i Kornelia Siwek prowadziły spotkanie, prezentacje o tematyce praw człowieka przedstawiali uczniowie i uczennice: Marianna Odważna, Kinga Sendor, Oliwia Bolewicka, Franciszek Koniarz, Kamil Piechowski, Błażej Staśkowiak i Mateusz Piotrowski. Oprawę techniczną zapewniała Zuzanna Smyk. Do dyskusji o prawach człowieka włączyli się goście omawiając te zagadnienia w kontekście swojej służby.

Na koniec było podsumowanie i podziękowania dla wszystkich ze strony organizatorki przedsięwzięcia Anny Łaszkiewicz.

Zdjęcia: Magdalena Dycha, Anna Łaszkiewicz