Uczciliśmy Święto Chrztu Polski


W piątek,14 kwietnia uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 1057. rocznicę Chrztu Polski. Dzień ten jest świętem państwowym od 2019 roku. Przyjęcie chrztu przez księcia Polan – Mieszka I, tradycyjnie uważane jest za początek państwowości Polski. Historycy przyjmują, że miał on miejsce dnia14 kwietnia 966 roku. Wydarzenie to zapoczątkowało proces przejmowania zachodnich wzorców politycznych i kulturowych przez nasz kraj.

Z tej okazji grupa uczniów wraz p.dyrektor Dorotą Gliwińską, p.wicedyrektor Iloną Janiak oraz nauczycielami p.Marzeną Wijata – Kowalską, p.Beatą Mazur i p.Tomaszem Olejniczakiem, zgromadziła się w szkolnej Izbie Pamięci. W okolicznościowym programie patriotycznym Mateusz Rybacki, uczeń klasy 3b LO wskazał na znaczenie Chrztu Polski, dla dziejów i rozwoju naszej Ojczyzny.

Fot. TO