SREBRO SIATKARZY W XXI TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ IM. HENRYKA NOWAKOWSKIEGO


W sobotę, 3 lutego 2024 roku, w Powiatowej Hali Sportowej „Kujawianka” odbył się XXI Turniej Piłki Siatkowej im. Henryka Nowakowskiego. Uczestnikami memoriału były zaproszone przed dyrektora II LO żeńskie i męskie drużyny siatkarskie. Patronat nad Turniejem objęła Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska. Celem tego sportowego przedsięwzięcia było uczczenie pamięci nauczyciela Konopy. W kategorii męskiej nasi siatkarze, których trenerem jest Dawid Citkowicz, zdobyli srebrny medal. Na najwyższym podium uplasowali się  Absolwenci Konopy, III miejsce wywalczył Kasprowicz, natomiast IV miejsce zajęła drużyna Konopy. Ponadto dwaj zawodnicy naszej drużyny, Adrian Grześkowiak i Jakub Tomczak, zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi. Medale, puchary oraz  nagrody indywidualne ufundowała i wręczyła Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska. Cieszymy się i jesteśmy dumni z sukcesu naszej srebrnej drużyny siatkarskiej, która godnie reprezentowała szkołę. Brawo i uznanie dla siatkarzy. Należy dodać dla przypomnienia, że Henryk Nowakowski był w Konopie nauczycielem wychowania fizycznego i pasjonatem piłki siatkowej. Zginął 2 lutego 2000 roku w Inowrocławiu, w tragicznym wypadku komunikacyjnym w Mątwach.

Organem prowadzącym ZSCh-E  im. Jana Pawła II w Inowrocławiu jest Powiat Inowrocławski.

Tekst: Dawid Citkowicz

Zdjęcia: Powiat Inowrocławski i D.Citkowicz