Olimpiada Wiedzy Ekologicznej


W sobotę 15 kwietnia 2023 r. w murach Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, odbyły się zmagania etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Warto przypomnieć, że w rozgrywkach szkolnych w calej Polsce, udział wzięło 19870 uczniów, a tylko 3,6% z nich uzyskało wynik kwalifikujący do reprezentowania szkół w kolejnym etapie. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 4TAEp, Oliwia Mielcarek i Natalia Pawlak. 

Uczestnicy przystąpili do testu, który okazał się być bardzo trudnym. Wśród najlepszych, którzy ukończyli go spełniając wymagania regulaminu olimpiady znalazła się Natalia. Nasza uczennica wspaniale poradziła sobie także na etapie ustnym, odpowiadając na pytania oceniane przez siedmioosobowe jury. Stres był ogromny, ale mamy SUKCES!!! Natalia Pawlak znalazła się wśród siedmiorga uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego,  którzy w dniach 2-3 czerwca wezmą udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim. 

Gratulujemy ogromnej wiedzy ekologicznej Trzymamy kciuki za kolejny etap.

Opiekunem merytorycznym uczennic jest Justyna Małetka.