Piąta edycja Euro Code WEEK w Chemiku

W dniach od 7 do 22 października 2023na świecie obchodzi się Europejski Tydzień Kodowania, w tym roku przypada jedenasta edycja wydarzenia. Z tej okazji uczniowie klasy 4bIp podjęli się dnia 18.10. br. wyzwania tworzenia pseudoklasy hover dla młodszych kolegów z klasy 3bIp (technik informatyk po szkole podstawowej). Celem tej aktywności poza propagowaniem kodowania jest przygotowanie jednych jak i drugich uczniów do rozwiązywania arkuszy praktycznych egzaminu zawodowego w kwalifikacji INF.03. Starszacy pokazali trzecioklasistom jak tworzyć atrakcyjne strony WWW. Wybrano także najlepszego webdesignera. Tego zaszczytu dostąpił: Kacper Odojewski z klasy 4bIp . Pokaz przygotowali uczniowie kl. 4bIp (wychowawca: p. Tomasz Kamelski): Aleks Sokołowski, Tomek Laskowski, Oliwier Ziętara, Paweł Słodowicz, Darek Grabowski, Kacper Odojewski (z pomocą: Michała Sondeja i Jakuba Macioszka). Nagrody zasponsorowane przez p. Olgę Sobieraj (www.emsky.pl) wręczyła pani Dyrektor Dorota Gliwińska.

Organizatorzy wydarzenia w szkole: Elżbieta Harenda i Tomasz Kamelski

Skip to content