Drzwi otwarte w Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła IIw Inowrocławiu

12 kwietnia, w piątkowe popołudnie, zaproszono uczniów kończących szkoły podstawowe oraz ich rodziców i opiekunów, do zapoznania się z tegoroczną ofertą naboru do klas pierwszych. W punkcie informacyjnym, na nurtujące kandydatów pytania, odpowiadali dyrektor szkoły Dorota Gliwińska oraz wicedyrektor Kazimierz Głowacki. Dla odwiedzających przygotowano liczne atrakcje. Można było wziąć udział w błyskawicznym konkursie geograficznym, połamać sobie język na łamigłówkach językowych i polonistycznych, a także sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. Kandydaci zapoznani zostali z cała gamą projektów realizowanych przez szkołę. Odbyły się pokazy fizyczne, pierwszej pomocy oraz pokazy strzeleckie na wirtualnej strzelnicy. Potencjalni sportowcy mogli wziąć udział w zajęciach z piłki siatkowej. Chętni mogli spróbować swoich sił
w rozgrywkach szachowych. Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym odbywa się praktyczna nauka zawodu  technika elektronika i teleinformatyka, zaprezentowało stoisko ze sprzętem wykorzystywanym na zajęciach. W gabinecie elektronicznym zapoznano kandydatów z możliwościami wykorzystania dronów. W pracowniach komputerowych poznawano tajniki grafiki komputerowej oraz druku 3D. W sali komputerowej nr 31 odbyła się „Zabawa w bazy danych”. Uczniowie klas 4 technikum informatycznego zorganizowali pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych, warsztaty dla uczniów klas ósmych
z projektowania i obsługi baz danych. Starsi koledzy nauczali przyszłych informatyków, jak z wykorzystaniem silnika PostgreSQL w konsoli tekstowej psql utworzyć bazę, relację i dodać krotki. Ta ciekawa lekcja miała charakter nie tylko poznawczy. Ósmoklasiści świetnie się bawili i poznawali nie tylko tajniki administrowania bazami danych, ale także uczniów, nauczycieli, wyposażenie pracowni i atmosferę w szkole. Powodzeniem cieszył się turniej e-sportowy. W laboratoriach chemicznych odbyły się pokazy chemiczne, a także obserwacje preparatów mikrobiologicznych. Można było poznać chemię od innej strony, m.in. wypróbowując przygotowane przez uczniów kosmetyki. W świetlicy szkolnej czas umilał zespół muzyczny. Tegoroczna oferta edukacyjna „Chemika” skierowana do absolwentów szkół podstawowych otwiera przed nimi szerokie perspektywy rozwoju. Zapraszamy! Dołącz do nas!

Fot. Tomasz Olejniczak

Skip to content