Chemik mistrzem streetballa!!!


Aż 13 ekip przystąpiło dziś do walki o Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego Chłopców Szkół Ponadpodstawowych w Koszykówce 3×3. Zawody rozegrano na boisku wielofunkcyjnym I LO Inowrocław. Poziom turnieju powinien zadowolić najbardziej wybrednych widzów koszykówki. Zwyciężyli faworyci imprezy, czyli ekipa popularnego Chemika w składzie: Antoni Gawarecki, Alan Arent, Norbert Kościński oraz rez. Igor Rymarkiewicz. Chłopcy z naszej szkoły pokonali kolejno drużyny: Kościelec II 18:0, Mechanik I 11:6, Mechanik II 15:6, Kasprowicz II 14:8 a wielkim finale Kasprowicz I 17:12. W meczu o brąz II ekipa I LO Inowrocław pokonała kolegów z Konopy 19:7. Oprócz ww. ekip w zawodach uczestniczyli uczniowie z Budowlanki, Ekonomika i Kruszwicy. W zawodach startowała nasza druga drużyna, która po pięknej walce odpadła w ćwierćfinale. W drugim zespole grali: Norbert Kożanowski, Miłosz Franków, Aleksander Kazik oraz Mateusz Marek. Najlepsze 2 ekipy awansowały do zawodów wojewódzkich. Nagrody dla najlepszych zespołów i zawodników mistrzostw ufundowała Starosta Inowrocławski.